Unikátní kampus

Jaké to je učit se mezi zdmi kláštera ze 14. století o technologiích budoucnosti? Kampus FIT je unikátním spojením citlivě rekonstruovaného historického areálu a nových moderních staveb. Kromě špičkově vybavených poslucháren a laboratoří s nejmodernější technikou tu najdete i menzu, knihovnu nebo třeba studentský klub.

Studuj FIT

Blízko praxi

Víme, jak důležité je provázání s praxí. Proto spolupracujeme s klíčovými podniky v oboru. Studenti tak mají možnost pracovat na průmyslových tématech už v rámci školních projektů. V průběhu studia navíc můžete získat řadu certifikátů, které vám v praxi pomůžou. Získat pak nadprůměrné placené zaměstnání je snadné!

Studuj na FIT

Fakulta, která žije

Studentské konference, přednášky předních světových odborníků, ale třeba i festival kapel. Na FIT se zkrátka nudit nebudete.

Kampus Božetěchova

Mezinárodní spolupráce

Získat zkušenosti ze zahraničí je nenahraditelná příležitost. Využijte partnerské organizace a řadu programů, které FIT nabízí, a prožijte část studia v jiné zemi.

GIRLS@FIT

Věděli jste, že za historicky prvního programátora bývá považována hraběnka Augusta Ada King z Lovelace, že za vznikem metod bezpečné komunikace stojí hvězda Hollywoodu Hedy Lamarrová nebo že jedním z průkopníků IT v Československu byla Zdena Rábová, která působila na FIT? Pro IT byly ženy a dívky důležité už od začátku oboru, a ještě důležitější jsou pro jeho budoucnost. Na FIT dnes studuje a pracuje spousta dívek a žen, které IT hodně baví a dělají na zajímavých kreativních projektech. Pokud jste teprve na střední a chcete se přesvědčit, že je IT opravdu zajímavý a kreativní obor, podívejte se na stránky Letní školy (F)IT pro holky.

Holky na FIT

 • 46.654 Kč

  je průměrný nástupní plat absolventa

 • 95 %

  absolventů si najde práci do 3 měsíců od ukončení školy

 • 89 %

  absolventů by se opět rozhodlo pro studium na FIT

 • 0,001 %

  absolventů pracuje ve fastfoodovém průmyslu

Naše fakulta poskytuje výborný základ pro budoucí zaměstnání. O naše absolventy je na trhu velký zájem a jejich nástupní platy patří k těm nejvyšším. Pro výuku a výzkum využíváme zázemí moderního kampusu, v jehož učebnách a laboratořích se zkoumají nejen počítačový hardware a síťové technologie, ale i například otisky prstů, zpracování audia a videa, letecké simulátory, nebo roboti.

Pavel Zemčík

Staňte se profíkem v IT světě

Vyberte si program

Nahoru