Holky na FIT

IT je pro každého, nezáleží na věku, národnosti a už vůbec ne na pohlaví. Informační technologie jsou dnes všude kolem nás a ovlivňují téměř všechny oblasti našich životů, a proto je důležité, aby se muži i ženy podíleli na navrhování nových technologií, které vytvářejí naši budoucnost.

Na FIT dnes studuje spousta holek a pracuje řada úspěšných doktorandek a vědkyň nejen z Česka, ale i zahraničí. IT je pestrý a kreativní obor a s dobrým základem se v něm můžete věnovat čemukoliv - od oborů pracujících s médii přes softwarové inženýrství až třeba po bioinformatiku. FIT můžete absolvovat u počítače, aniž sáhnete na pájku, ale pokud vás baví hardware, roboti nebo letadla, přijdete si tu také na své!

Díky kvalitnímu vzdělání a zkušenostem, které na FIT získáte, nebudete mít nouzi o práci. O ajťáky je zkrátka zájem, a o šikovné ajťačky ještě větší!

Naprogramujte si i Vy svou budoucnost na FIT!

Zajímá vás, jak se studuje holkám na FIT?

Zeptej se naší ambasadorky!

Sem patřím

Že je technika jenom pro kluky? Nesmysl!

  • Na FIT dnes studuje 10 % studentek a tohle číslo každým rokem pomalu ale jistě roste.

  • Holky mají stejnou šanci dostat se na FIT jako kluci. V matematických testech SCIO jsou na tom dokonce o percentil lépe.

  • Na FIT to jde holkám stejně jako klukům - obě skupiny mají stejný studijní průměr.

Letní počítačová škola (F)IT pro holky

Letní počítačová škola je určena pro všechny holky od 12 do 19 let, které baví technologie. Chcete si naprogramovat svého legorobota, sestavit si chatbot, vyzkoušet si virtuální realitu nebo se potkat s úžasnými ženami, které toho už v IT hodně dokázaly? Pak si tuhle akci nenechte ujít!

Letní škola pro holky

První dáma Googlu ví, že holky na to mají

Nahoru