Pro prváky

První semestr na FIT?
To zvládneme!

Zápis

Po zápisu

Před začátkem výuky

Startujeme (podrobný program)

 • Start@FIT

  Ve čtvrtek začne tradiční akce Start@FIT (fakultní stránka akce, stránky s podrobným programem), na které se studenti 1. ročníků seznámí s prostředím fakulty a novými spolužáky, dostanou základní informace ke studiu a naučí se využívat dostupné informační systémy a hledat informace, které budou při studiu potřebovat. Doporučujeme zajistit si ubytování na kolejích už od 14. 9. 2022. Pokud nebude možnost si tento začátek ubytování zvolit v informačním systému kolejí, bude možné si jej domluvit přímo s ubytovatelkami a vedoucími jednotlivých bloků kolejí (stačí nahlásit, že se účastníte Start@FIT).

  Školení

  Akce bude zahájena povinným školením: Jak na informační systém a rozvrh, které proběhne ve čtvrtek. Toto školení vám pomůže se zorientováním v informačním systému a s pochopením registrací předmětů a cvičení (rozvrhu), které budou postupně zahajovány od soboty. Současně budou vydávány průkazy studenta a uvítací balíčky. Rozdělení do skupin pro školení:

  • 1. skupina: A–F: dostavte se na 9:30
  • 2. skupina: G–Ko: dostavte se na 10:45
  • 3. skupina: Kr–N: dostavte se na 12:15
  • 4. skupina: O–Sn: dostavte se na 13:30
  • 5. skupina: So–Z: dostavte se na 14:45

  Školení proběhne v CVT. Během dne bude probíhat poznávací hra a prohlídky fakulty.

  Studium pohledem akademiků

  Odpoledne se na nádvoří budete moci setkat s vašimi budoucími vyučujícími a diskutovat s nimi o podobě vašeho studia. V rámci diskuse se seznámíte i s týmem studijního poradenství a ostatními, kteří vám při studiu budou pomáhat.

  Neformální setkání s akademiky

  Po diskusi s akademiky bude na nádvoří pokračovat Neformální setkání s akademiky, na kterém můžete poznat nejen svoje nové spolužáky, ale i učitele v neformálním prostředí. Zjistíte, že jsou to nejen špičkoví odborníci ve svém oboru, ale hlavně také milí a ochotní lidé, za kterými můžete v průběhu studia přijít na konzultace, řešit s nimi zajímavé projekty a nakonec vás budou provázet vypracováním vaší bakalářské práce.

  Další neformální program

  Po celý den bude otevřený také studentský klub U Kachničky. Můžete si zde dát sklenici oblíbeného nápoje a pak si třeba zahrát kulečník, fotbálek nebo deskovky. Popovídáte si zde se spolužáky i se staršími kolegy ze Studentské unie.

 • Imatrikulace

  Imatrikulace, která probíhá poslední pátek před zahájením výuky v semestru, je slavnostní akademický obřad přijetí studenta ke studiu. Účast je de facto povinná. Detailní informace a rozdělení do skupin naleznete ve studijních aktualitách.

  Prohlídky fakulty

  Následovat budou prohlídky fakulty se Studentskou unií a bude otevřen studentský klub U Kachničky, budete mít opět možnost poznat své nové spolužáky. Současně bude probíhat únikovka.

 • Online pokec se členy Studentské unie

  Na streamu se budete moct zeptat na věci kolem studia i mimo něj. Stejně tak rádi pomůžeme s posledními přípravami na registrace předmětů. Budou odpovídat i studijní poradci.

  Registrace předmětů

  V sobotu odpoledne proběhnou registrace předmětů a rozvrhu.

  Neformální program

  Během dne budou na FIT znovu probíhat únikovky a odpoledne začne také tradiční akce Tour de Pub.

 • Poznávání Brna, barbecue a turnaje U Kachničky

  V neděli pak proběhne hra Brnění (poznávání města Brna), v Lužánkách oficiálně neoficiální barbecue afterparty a turnaje v klubu U Kachničky.

Další informace

Studijní poradenství a Studentská unie

Další informace naleznete na stránce studijního poradenství. Je doporučeno podívat se na seznam činností, na které by student 1. ročníku neměl zapomenout. Pokud máte jakékoliv nejasnosti, obrátit se můžete na Studentskou unii. SU FIT je seskupení studentů zajímajících se o dění na fakultě - stojí při rozhodnutích, která ovlivňují studenty, zastupují je v orgánech vedení fakulty a chrání jejich zájmy. Pořádá také akci Start@FIT.

Komunikační kanály

SU FIT pro Vás má Discord server vedený studenty.

Pro studenty, kteří na VUT nejsou poprvé

Studenti, kteří již na VUT studovali, nemusí (resp. nemohou) nastavovat své VUTheslo. Platí to, které naposled používali. Také fakultní účet je jen znovu aktivován.
Pokud má student průkaz studenta (přitom nezáleží, která fakulta mu jej vystavila), nemusí si objednávat průkaz nový. Pro přístupový systém je průkaz funkční okamžikem zápisu, pro funkci dokladu o studiu je nutno na studijním oddělení nechat nalepit validační známku. Validační známku ISIC je nutno objednat na portálu VUT, pro validační známku VUT si stačí dojít. Známkou VUT lze validovat i ISIC - tím se z něj stane jen průkaz VUT.

Odpovědnost: Ing. Jaroslav Dytrych, Ph.D., Bc. Kristýna Zaklová a Ing. Petr Veigend
Poslední aktualizace: 2022-12-06 18:02:18
Nahoru