Pro prváky

První semestr na FIT?
To zvládneme!

Zápis

Po zápisu

Před začátkem výuky

Startujeme

 • Start@FIT

  Ve čtvrtek začne tradiční akce Start@FIT, na které se studenti 1. ročníků seznámí s prostředím fakulty a novými spolužáky, dostanou základní informace ke studiu a naučí se využívat dostupné informační systémy a hledat informace, které budou při studiu potřebovat. Doporučujeme zajistit si ubytování na akci na kolejích už od 18. 9. 2019 - pokud nebude možnost si tento začátek ubytování zvolit v informačním systému kolejí, bude možné si jej domluvit přímo s ubytovatelkami a vedoucími jednotlivých bloků kolejí (stačí nahlásit, že se účastníte Start@FIT).

  Školení

  Akce bude zahájena dvěma školeními, která proběhnou ve čtvrtek dopoledne a odpoledne. Tato školení Vám pomohou se zorientováním a s pochopením registrací předmětů a cvičení (rozvrhu), které budou postupně zahajovány od pátečního večera. Studenti v první skupině mají příjmení začínající na A - L, ve druhé skupině na M - Ž.

  První skupina bude mít:

  • 9:00 - 11:00 školení se základními informacemi ke studiu, školení k provoznímu řádu CVT a představení Studentské unie FIT (místnost D105),
  • 13:00 - 15:00 školení, jak využívat informační systémy fakulty i celého VUT a jak si vytvořit rozvrh (místnost D105),
  • od 15:00 pak budou mít všichni, kteří tak dosud neučinili, možnost vyzvednutí průkazu studenta VUT nebo ISIC a uvítacího dárkového balíčku v knihovně.

  Druhá skupina bude mít:

  • 9:00 - 11:00 školení se základními informacemi ke studiu, školení k provoznímu řádu CVT a představení Studentské unie FIT (místnost E112),
  • 13:00 - 15:00 pak budou mít všichni, kteří tak dosud neučinili, možnost vyzvednutí průkazu studenta VUT nebo ISIC a uvítacího dárkového balíčku v knihovně,
  • 15:00 - 17:00 školení, jak využívat informační systémy fakulty i celého VUT a jak si vytvořit rozvrh (místnost D105).

  Školení k provoznímu řádu Centra výpočetní techniky je povinné. Před prvním cvičením (nejpozději na jeho začátku) musíte v informačním systému úspěšně absolvovat test, který prokáže, že jste se s ním seznámili. Pokud by se někdo školení nemohl zúčastnit, bude mít možnost se podívat na záznam. Ten však bude dostupný až následující týden (oproti záznamům z předchozích let lze očekávat aktualizace).

  Uvítání na akademické půdě, pivo s akademiky

  Od 17:00 vás zveme na setkání s akademiky a zaměstnanci FIT (na nádvoří před budovou D, v případě nepříznivého počasí v D105). Po krátkém představení univerzitního prostředí a dění na FIT bude následovat neformální diskuze s malým občerstvením.

 • Imatrikulace

  Imatrikulace, která probíhá poslední pátek před zahájením výuky v semestru, je slavnostní akademický obřad přijetí studenta ke studiu. To si nenechte ujít! Účast je de facto povinná. Detailní informace a rozdělení do skupin naleznete ve studijních aktualitách.

  Prohlídky fakulty

  Po každém bloku imatrikulací budou následovat prohlídky fakulty se Studentskou unií a bude otevřen studentský klub U kachničky, kde budete mít možnost poznat své nové spolužáky.

 • Zábavné aktivity, Tour de pub

  V sobotu pak proběhne další část akce Start@FIT. Studentské unie pro Vás připravila zábavný program jako např. poznávací akce Tour de pub.

 • Poznávání Brna a barbecue

  V neděli pak bude od 11:00 do 15:00 hra Brnění (poznávání Brna) a od 15:00 společné grilování se SU FIT a studenty FEKT.

Neztrať se v prváku!

Příručka Studentské unie

Další informace

Studijní poradenství a Studentská unie

Další informace naleznete na stránce studijního poradenství. Je doporučeno podívat se na seznam činností, na které by student 1. ročníku neměl zapomenout. Pokud máte jakékoliv nejasnosti, obrátit se můžete na Studentskou unii. SU FIT je seskupení studentů zajímajících se o dění na fakultě - stojí při rozhodnutích, která ovlivňují studenty, zastupují je v orgánech vedení fakulty a chrání jejich zájmy. Pořádá také akci Start@FIT.

Komunikační kanály

Pro studenty každého ročníku SU FIT založí 2 skupiny na Facebooku - pro studenty, kteří začali bakalářské studium v roce 2019/2020, jsou to VUT FIT BIT 2019-2022 (pro řešení problémů týkajících se studia) a VUT FIT BIT 2019-2022 teambuilding (pro studentský život, apod.). Pro studenty magisterského studia VUT FIT MIT 2019-2021. Studentská unie připravila i kanál na Discordu.

Pro studenty, kteří na VUT nejsou poprvé

Studenti, kteří již na VUT studovali, nemusí (resp. nemohou) nastavovat své VUTheslo. Platí to, které naposled používali. Také fakultní účet je jen znovu aktivován.
Pokud má student průkaz studenta (přitom nezáleží, která fakulta mu jej vystavila), nemusí si objednávat průkaz nový. Pro přístupový systém je průkaz funkční okamžikem zápisu, pro funkci dokladu o studiu je nutno na studijním oddělení nechat nalepit validační známku. Validační známku ISIC je nutno objednat na portálu VUT, pro validační známku VUT si stačí dojít. Známkou VUT lze validovat i ISIC - tím se z něj stane jen průkaz VUT (podrobně).

Odpovědnost: Ing. Petr Veigend
Poslední aktualizace: 2019-10-10 16:57:10
Nahoru