Pro prváky

První semestr na FIT?
To zvládneme!

Zápis

Po zápisu

Před začátkem výuky

Startujeme (Facebook)

 • Start@FIT

  Ve čtvrtek začne tradiční akce Start@FIT, na které se studenti 1. ročníků seznámí s prostředím fakulty a novými spolužáky, dostanou základní informace ke studiu a naučí se využívat dostupné informační systémy a hledat informace, které budou při studiu potřebovat. Doporučujeme zajistit si ubytování na akci na kolejích už od 15. 9. 2021 - pokud nebude možnost si tento začátek ubytování zvolit v informačním systému kolejí, bude možné si jej domluvit přímo s ubytovatelkami a vedoucími jednotlivých bloků kolejí (stačí nahlásit, že se účastníte Start@FIT).

  Školení

  Akce bude zahájena povinným školením: Jak na informační systém a rozvrh, které proběhne ve čtvrtek. Toto školení Vám pomůže se zorientováním v IS FIT a s pochopením registrací předmětů a cvičení (rozvrhu), které budou postupně zahajovány od soboty. Současně budou vydávány průkazy studenta a uvítací balíčky.

  V průběhu celého dne bude také probíhat Den zavřených dveří a únikovka.

  Neformální setkání s akademiky

  Odpoledne začne také neformální setkání s akademiky, na kterém můžete poznat nejen svoje nové spolužáky, ale i učitele v neformálním prostředí. Zjistíte, že jsou to nejen špičkoví odborníci ve svém oboru, ale hlavně také milí a ochotní lidé, za kterými můžete v průběhu studia přijít na konzultace, řešit s nimi zajímavé projekty a nakonec vás budou provázet vypracováním vaší bakalářské práce.

 • Imatrikulace

  Imatrikulace, která probíhá poslední pátek před zahájením výuky v semestru, je slavnostní akademický obřad přijetí studenta ke studiu. To si nenechte ujít! Účast je de facto povinná. Detailní informace a rozdělení do skupin naleznete ve studijních aktualitách.

  Prohlídky fakulty

  Následovat budou prohlídky fakulty se Studentskou unií a bude otevřen studentský klub U kachničky, kde budete chillzona a budete tam mít možnost poznat své nové spolužáky.

  Večer proběhne poznávací akce Tour de pub.

 • Registrace předmětů

  V sobotu pak proběhnou registrace předmětů a rozvrhu. Současně bude probíhat další Den zavřených dveří a únikovka a ve studentském klubu bude last minute pomoc s registracemi. Registrace začínají ve 12:00 registracemi týmů, podrobnější informace, včetně časového rozpisu registrací, nalezente na stránkách studijního poradenství v sekci pro 1. ročník.

  Na Kruhové konzultace ke studiu se registrujte od 16:00 (v předmětu IDM, termín Kruhové konzultace ke studiu).

 • Poznávání Brna a barbecue

  V neděli pak proběhne hra Brnění (poznávání města Brna) a v Lužánkách oficiálně neoficiální barbecue afterparty.

Kruhové konzultace ke studiu

Ještě donedávna studenti vysoké školy absolvovali studium ve studijních kruzích, od začátku až do konce studia patřil každý student do svého jednoho kruhu. V tomto pevném kruhu 20 kolegů řešil nejen studijní, ale i mnohé další aktivity, které vysoká škola přináší.

Dnes, s ohledem na volitelnost předmětů a tvorbu vlastního rozvrhu, kruhy ze studia vymizely, něco dobrého to přineslo, něco dobrého to ale také vzalo. Vzalo to možnost mít při vstupu na univerzitu pevnější skupinu nových kolegů, či svého kruhového vedoucího.

Na FIT proto organizujeme Kruhové konzultace ke studiu, jsou to pevné skupiny studentů 1.r. a každá má vedoucího kruhu. K organizaci kruhů (tvorba kruhu, termín setkání, vedoucí kruhu) slouží varitantní termín “Kruhové konzultace ke studiu” v předmětu IDM. Registrujte se.

Kruh se v prvních týdnech setká pravidelně, kde kruhový vedoucí zodpoví Vaše dotazy, konzultuje nejasnosti a zkušenosti ohledně studia i života na fakultě a poskytne Vám cenné rady do dalšího studia. V rámci kruhů se také studenti seznámí lépe mezi sebou, s životem na fakultě a sdílí své zkušenosti.

Další činnost kruhu je již na domluvě kruhu a jeho vedoucího.

Neztrať se v prváku!

Příručka Studentské unie

Další informace

Studijní poradenství a Studentská unie

Další informace naleznete na stránce studijního poradenství. Je doporučeno podívat se na seznam činností, na které by student 1. ročníku neměl zapomenout. Pokud máte jakékoliv nejasnosti, obrátit se můžete na Studentskou unii. SU FIT je seskupení studentů zajímajících se o dění na fakultě - stojí při rozhodnutích, která ovlivňují studenty, zastupují je v orgánech vedení fakulty a chrání jejich zájmy. Pořádá také akci Start@FIT.

Komunikační kanály

Pro studenty každého ročníku SU FIT založí 2 skupiny na Facebooku - pro studenty, kteří začali bakalářské studium v roce 2020/2021, jsou to VUT FIT BIT 2020-2023 (pro řešení problémů týkajících se studia) a VUT FIT BIT 2020-2023 Teambuilding (pro studentský život, apod.). Pro studenty magisterského studia VUT FIT MIT 2020-2022 a VUT FIT MIT 2020-2022 Teambuilding. Dále je pro vás připravený Discord server vedený studenty.

Pro studenty, kteří na VUT nejsou poprvé

Studenti, kteří již na VUT studovali, nemusí (resp. nemohou) nastavovat své VUTheslo. Platí to, které naposled používali. Také fakultní účet je jen znovu aktivován.
Pokud má student průkaz studenta (přitom nezáleží, která fakulta mu jej vystavila), nemusí si objednávat průkaz nový. Pro přístupový systém je průkaz funkční okamžikem zápisu, pro funkci dokladu o studiu je nutno na studijním oddělení nechat nalepit validační známku. Validační známku ISIC je nutno objednat na portálu VUT, pro validační známku VUT si stačí dojít. Známkou VUT lze validovat i ISIC - tím se z něj stane jen průkaz VUT (podrobně).

Odpovědnost: Ing. Jaroslav Dytrych, Ph.D. a Ing. Petr Veigend
Poslední aktualizace: 2021-01-22 09:25:24
Nahoru