Pro prváky

První semestr na FIT?
To zvládneme!

Zápis

Po zápisu

Před začátkem výuky

Startujeme

 • Start@FIT

  Ve čtvrtek začne tradiční akce Start@FIT, na které se studenti 1. ročníků seznámí s prostředím fakulty a novými spolužáky, dostanou základní informace ke studiu a naučí se využívat dostupné informační systémy a hledat informace, které budou při studiu potřebovat. Doporučujeme zajistit si ubytování na akci na kolejích už od 14. 9. 2022 - pokud nebude možnost si tento začátek ubytování zvolit v informačním systému kolejí, bude možné si jej domluvit přímo s ubytovatelkami a vedoucími jednotlivých bloků kolejí (stačí nahlásit, že se účastníte Start@FIT).

  Školení

  Akce bude zahájena povinným školením: Jak na informační systém a rozvrh, které proběhne ve čtvrtek. Toto školení Vám pomůže se zorientováním v IS FIT a s pochopením registrací předmětů a cvičení (rozvrhu), které budou postupně zahajovány od soboty. Současně budou vydávány průkazy studenta a uvítací balíčky.

  Po školení následuje Den zavřených dveří a únikovka.

  Neformální setkání s akademiky

  Odpoledne začne také společenská událost Neformální setkání s akademiky, na které můžete poznat nejen svoje nové spolužáky, ale i učitele v neformálním prostředí. Zjistíte, že jsou to nejen špičkoví odborníci ve svém oboru, ale hlavně také milí a ochotní lidé, za kterými můžete v průběhu studia přijít na konzultace, řešit s nimi zajímavé projekty a nakonec vás budou provázet vypracováním vaší bakalářské práce.

 • Imatrikulace

  Imatrikulace, která probíhá poslední pátek před zahájením výuky v semestru, je slavnostní akademický obřad přijetí studenta ke studiu. To si nenechte ujít! Účast je de facto povinná. Detailní informace a rozdělení do skupin naleznete ve studijních aktualitách.

  Povinná školení z BOZP a PO

  Po každém bloku imatrikulací proběhnou i školení o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci (BOZP) a školení z požární ochrany (PO), která jsou povinná. Studenti BIT budou v rámci tohoto školení proškoleni také z vyhlášky č. 50.

  Prohlídky fakulty

  Následovat budou prohlídky fakulty se Studentskou unií a bude otevřen studentský klub U kachničky, kde bude chillzona a budete tam mít možnost poznat své nové spolužáky. Současně bude probíhat únikovka.

  Večer proběhne poznávací akce Tour de pub.

 • Pokec se členy studentské unie

  Ať už formou streamu nebo setkáním přímo ve studentském klubu se budete moct zeptat na věci kolem studia i mimo něj. Stejně tak rádi pomůžeme s posledními přípravami na Registrace předmětů.

  Registrace předmětů

  V sobotu pak proběhnou registrace předmětů a rozvrhu. Současně bude probíhat další Den zavřených dveří a únikovka a ve studentském klubu bude last minute pomoc s registracemi.

 • Poznávání Brna a barbecue

  V neděli pak proběhne hra Brnění (poznávání města Brna) a v Lužánkách oficiálně neoficiální barbecue afterparty.

Neztrať se v prváku!

Příručka Studentské unie

Další informace

Studijní poradenství a Studentská unie

Další informace naleznete na stránce studijního poradenství. Je doporučeno podívat se na seznam činností, na které by student 1. ročníku neměl zapomenout. Pokud máte jakékoliv nejasnosti, obrátit se můžete na Studentskou unii. SU FIT je seskupení studentů zajímajících se o dění na fakultě - stojí při rozhodnutích, která ovlivňují studenty, zastupují je v orgánech vedení fakulty a chrání jejich zájmy. Pořádá také akci Start@FIT.

Komunikační kanály

Pro studenty každého ročníku SU FIT založí 2 skupiny na Facebooku - pro studenty, kteří začali bakalářské studium v roce 2022/2023, jsou to VUT FIT BIT 2022-2025 (pro řešení problémů týkajících se studia) a VUT FIT BIT 2022-2025 Teambuilding (pro studentský život, apod.). Pro studenty magisterského studia VUT FIT MIT 2022-2024 a VUT FIT MIT 2022-2024 Teambuilding. Dále je pro vás připravený Discord server vedený studenty.

Pro studenty, kteří na VUT nejsou poprvé

Studenti, kteří již na VUT studovali, nemusí (resp. nemohou) nastavovat své VUTheslo. Platí to, které naposled používali. Také fakultní účet je jen znovu aktivován.
Pokud má student průkaz studenta (přitom nezáleží, která fakulta mu jej vystavila), nemusí si objednávat průkaz nový. Pro přístupový systém je průkaz funkční okamžikem zápisu, pro funkci dokladu o studiu je nutno na studijním oddělení nechat nalepit validační známku. Validační známku ISIC je nutno objednat na portálu VUT, pro validační známku VUT si stačí dojít. Známkou VUT lze validovat i ISIC - tím se z něj stane jen průkaz VUT.

Odpovědnost: Ing. Jaroslav Dytrych, Ph.D., Bc. Kristýna Zaklová a Ing. Petr Veigend
Poslední aktualizace: 2021-10-11 15:41:58
Nahoru