CAMEA, spol. s r.o.

CAMEA, spol. s r.o.

zlatý partner

CAMEA, spol. s r.o., se zabývá vývojem a výrobou moderních systémů zpracování obrazů a signálů pro průmyslové nasazení, monitorování silničního provozu a další aplikace. CAMEA, spol. s r.o. je aktivní v následujících oblastech:

  • výzkum metod a algoritmů zpracování obrazu a počítačového vidění
  • výzkum v oblasti počítačové grafiky a interakce člověka s počítačem
  • výzkum obrazových senzorů a zpracování signálů s akcelerací technickými prostředky
  • návrh nástrojů a subsystémů pro práci s obrazem a zpracování signálu
  • návrh systémů a řešení na klíč s využitím výsledků výzkumu
  • výroba a prodej obrazových senzorů a zařízení pro zpracování obrazu

Firma CAMEA, spol s r.o. vznikla v roce 1995. Základem firmy byla skupina pracující v oblasti zpracování obrazu, počítačové grafiky a zpracování signálu na Fakultě elektrotechniky a informatiky Vysokého učení technického v Brně (Česká republika). Firma se od roku 1995 rozvinula a v současnosti se zabývá tvorbou systémů pro zpracování obrazu v průmyslu a monitorování silničního provozu.

Aktivitou CAMEA, spol. s r.o. je kromě systémů a zákaznických řešení i návrh, výroba a prodej komponentů pro zpracování obrazu a signálu, jako jsou videokamery, digitalizační desky do PC, samostatně pracující mikroprocesorové desky pro řízení i samostatně pracující desky se signálovými procesory pro řídicí účely i pro zpracování obrazu a signálu. Firma se dále zabývá tvorbou programátorských nástrojů a subsystémů pro práci s obrazem a zpracování signálu v reálném čase.

Sídlem firmy jsou prostory na Kořenského 25 v Brně. Dále má firma pobočku v Praze a v Lanškrouně.

Generální partner Excel@FIT 2019 a Excel@FIT 2020

Nahoru