Aktuality

Startují kruhy na FIT pro prváky: příležitost se seznámit se spolužáky i fakultou

Seznámit se se spolužáky, sdílet zkušenosti či získat nové kamarády nebo cenné rady do studia umožňují tzv. kruhové konzultace. Neformální setkání studentů 1. ročníku s vlastním vedoucím kruhu začínají příští týden. Studenti se na ně registrují od soboty 16 hod. v předmětu IDM, termín Kruhové konzultace ke studiu.

Konzultace se snaží alespoň částečně nahradit studijní kruhy, které fungovaly na vysokých školách donedávna a které umožňovaly studentům vytvořit pevnou skupinu spolužáků a řešit v ní nejen studijní, ale i mnohé další aktivity, které vysoká škola přináší. Kruh se během semestru setká minimálně 3 x - kruhový vedoucí zodpoví dotazy, konzultuje nejasnosti a zkušenosti ohledně studia i života na fakultě. V rámci kruhů se tak studenti mohou lépe seznámit mezi sebou, s životem na fakultě a sdílet své zkušenosti. Více informací najdete ZDE.         

[img]

Aktualizovaný program Start@FIT: Fakulta ve čtvrtek přivítá prváky

Od čtvrtka 17. 9. do neděle 20. 9. se uskuteční tradiční akce Start@FIT určená pro prváky. Těm má usnadnit první kroky v jejich vysokoškolském životě, představit jim fakultu a seznámit je se svými spolužáky, akademiky i s Brnem. Letošní společenskou část programu ovšem poznamenala současná epidemiologická situace. "Velmi nás to mrzí, ale snad všichni pochopí, že není vhodné v této době zbytečně riskovat," uvedl Viktor Konupčík, předseda Studentské unie FIT, která akci organizuje.
Součástí programu tak budou školení a imatrikulace, ale také neformální setkání s akademiky či orientační hra. Aktuální informace najdete ZDE.

Program začíná ve čtvrtek školením o informačních systémech (a dalších studijních záležitostech). Rozvržení skupin najdete ZDE. Páteční imatrikulace poběží podle rozdělení, které najdete ZDE

Těšíme se na vás!

[img]

[img]

Dopis rektora studentům s informacemi k novému semestru

Rektor VUT Petr Štěpánek dnes zveřejnil dopis studentům s informacemi k novému semestru. Přečíst si jej můžete ZDE. Najdete v něm základní protiepidemiologická opatření zavedená na VUT, informace o organizaci na fakultě zveřejníme co nejdříve.

[img]

Informace pro absolventy k zítřejším promocím

Vážení absolventi,

zítřejší promoce budou probíhat podle harmonogramu. Rádi bychom Vás vzhledem k epidemiologické situaci chtěli uklidnit, pokud by došlo k omezení shromažďování osob ve vnitřních prostorách, bude slavnostní akt uspořádán na nádvoří fakulty.

Těšíme se na Vás.
-- studijní oddělení FIT VUT v Brně

Čerstvé absolventy bakalářského i magisterského studia čekají promoce

Studenty bakalářského i navazujícího magisterského programu, kteří letos uspěli u státních závěrečných zkoušek, čekají promoce. Slavnostní zakončení pro absolventy bakalářského studia se uskuteční v úterý 15. září (informace o časech, rozdělení do skupin a nácviku najdete ZDE), pro čerstvé inženýry pak v pátek 18. září (více informací ZDE).

Promoce se uskuteční jak pro ty absolventy, kteří uspěli v srpnových zkouškách, tak pro ty, kteří studium ukončili již v létě, ale kvůli mimořádným opatřením promoce nemohly proběhnout. 

[img]

Stránka:

Odebírejte novinky FIT

odebírat přestat odebírat

Nahoru