Aktuality

RVVI navrhla na Cenu vlády nadanému studentovi Barboru Šmahlíkovou z FIT

V pátek 27. ledna 2023 se v sídle vlády ČR uskutečnilo pravidelné zasedání Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI). Jeho členové z celkem 20 doručených nominací navrhli vládě jmenovat nositelku Ceny vlády nadanému studentovi Bc. Barboru Šmahlíkovou, studentku Fakulty informačních technologií Vysokého učení technického v Brně.

Bc. Barbora Šmahlíková, navržená Radou na udělení Ceny vlády nadanému studentovi, je studentkou magisterského studia programu Informační technologie a umělá inteligence se specializací Matematické metody na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického v Brně.

Barbora Šmahlíková se zapojila do výzkumu už na začátku bakalářského studia. Její práce v oblasti vývoje algoritmů, tzv. omega-automatů, vyústila brzy v publikace na mezinárodních konferenčních fórech, které jsou převážně vyhrazeny doktorským studentům. Algoritmus pro komplementaci, na jehož vytvoření se významně podílela, je v současné době jedním z celosvětově nejlepších. Z doporučení fakulty i dosud dosažených studijních výsledků je Barbora opravdu výjimečná studentka s velkým nadáním pro vědu a výzkum. Získala také Cenu rektora na Akademickém shromáždění 2022

Ocenění za rok 2022 bude uděleno historicky poprvé, a to díky rozhodnutí vlády, která tak dává příležitost ocenit každoročně nadaného studenta či studentku střední nebo vysoké školy, kteří projevili mimořádný talent a zájem o výzkumnou či vědeckou práci. O udělení ceny rozhoduje vláda na návrh RVVI. S oceněním je spojena odměna ve výši 50 tisíc Kč. Více informací se dočtete zde.

Foto: Barbora Šmahlíková na Akademickém shromáždění, Jan Prokopius

Zdroj: VUT.cz

[img]

Pojď podnikat: volitelný předmět Rozvoj a realizace podnikatelského nápadu

Chcete se seznámit s praktickým vyzkoušením základních postupů a metod pro práci s nápadem? Ověřit komerční potenciál nápadu na trhu, naučit se tvorbu byznys modelu nebo finanční řízení projektu? Dozvědět se, jak správně svůj projekt odprezentovat či se seznámit s právním minimem pro podnikání?

Zapište si volitelný předmět Rozvoj a realizacepodnikatelského nápadu.

Výuka předmětu bude zahájena v úterý 14. 2. 2023 od 14 hodin, v prostorách FP VUT Inprofo Lab.

Registrace do předmětu probíhají v systému StudIS od středy 1.2. 2023. 

[img]

VUT na Gaudeamu Praha už příští týden

Chcete se dozvědět více o přijímacím řízení, studiu a studentském životě na Vysokém učení technickém v Brně? V tom případě navštivte náš stánek na veletrhu Gaudeamus Praha 2023, který proběhne ve dnech 24. až 26. 1. 2023 na výstavišti PVA Expo Praha v hale 4. Veletrh bude pro veřejnost otevřen 24. a 25. 1. od 8 do 16 hodin a 26. 1. od 8 do 15 hodin.

Veletrh návštěvníkům nabídne 317 zastoupených univerzit, vysokých škol, fakult, vyšších odborných škol a jiných vzdělávacích institucí. Studenti si budou moci vybrat z více než 7 000 studijních oborů. Na veletrhu budou zastoupeny univerzity a vysoké školy ze čtrnácti zemí světa - z České republiky, Rakouska, Francie, Německa, Irska, Spojených arabských emirátů, Velké Británie, Belgie, Kanady, Dánska, Litvy, Nizozemí, Slovenska a Španělska.

Akce je výjimečná především pro svou nabídku doprovodných programů, informačních zdrojů a poradenství, které mohou studenti při volbě vysoké školy využít. Během tří dnů proběhne celkem 43 přednášek a všechny doprovodné programy jsou pro návštěvníky zcela zdarma.

Nerozhodným studentům pomůže Testovací centrum a Poradenský servis. Každý student si může udělat Test studijních typů a zjistit, zda je ekonomický, humanitní, technický, přírodovědný nebo umělecký typ. V Poradenském servisu je připraven tým poradců, který studentům na základě výsledků testu pomůže vybrat vhodnou školu, fakultu, nebo studijní program.

[img]

Výzkumná skupina CANE zve studentky a studenty na kurz základů magnetické rezonance

Výzkumná skupina kognitivního a neurálního inženýrství CANE zve studenty na třídenní kurz, který se bude zabývat základy magnetické rezonance a zpracování jejího signálu. Zájemci, hlaste se, e-mailem na: jawed@fit.vut.cz do 25. 1. 2023. 

Budeme se těšit!

[img]

Mediální akademie VUT: Ukažte výsledky vědy světu

Pracujete na zajímavém projektu? Čeká vás natáčení či rozhovor v médiích a nevíte, jak se připravit? Chystáte se popularizovat vědu třeba na Noci vědců a říkáte si, jak přiblížit svůj výzkum srozumitelnou formou laické veřejnosti?

Žádný strach, máme pro vás několik tipů, jak si s tím poradit. V první řadě vám doporučujeme navštívit naši mediální akademii, kde najdete odpovědi na klíčové body jak komunikovat s médii, základní principy copywritingu a jak vědecké znalosti přeložit do neodborného jazyka. Workshopy vás provedou například redaktor Deníku N pro vědu a výzkum Petr Koubský nebo expert na sociální sítě Adam Zbiejczuk. Součástí mediální akademie je i naše mediální kuchařka Vědci z Brna zjistili, kterou jsme pro vás připravili v rámci projektu Popularizace vědy.

A co dál? Napsat na media@vut.cz a poslat v pár větách tip na svou práci nebo práci kolegů. Kontakt neváhejte využít i v případě, kdyby vám v mediální akademii cokoli chybělo - budeme rádi za vaši zpětnou vazbu.

Děkujeme, že s námi vyprávíte příběhy vědy, protože ne nadarmo řekla americká psycholožka Anne Roe: "Nic ve vědě nemá společenskou hodnotu, pokud to není komunikováno."

Zdroj: VUT.cz

[img]

Stránka:

Odebírejte novinky FIT

odebírat přestat odebírat

Nahoru