Aktuality

Registrace na Žijeme IT spuštěna. Konference pro všechny, které baví technologie a IT, nabídne 20 přednášek

Dvacet přednášek, odborníci z praxe a zajímavá témata, panelové diskuze i večerní raut. Tak bude vypadat páteční odpoledne 12. listopadu na Fakultě informačních technologií. Po roční "online pauze" se na FIT totiž opět vrací konference Žijeme IT. Ta je určena pro všechny, které zajímají novinky v oboru a zkušenosti z praxe a chtějí být součástí IT komunity. Registrace se pro všechny zájemce již otevřela, prvních 42 registrovaných studentů FIT má vstup zdarma. Registraci, program a více informací najdete na www.zijemeit.cz.             

[img]

Výběrová řízení na Erasmus+ pro studenty, doktorandy i zaměstnance

Vyhlašujeme výběrová řízení do programu Erasmus+ na praktické stáže studentů, doktorandské stáže i na mezinárodní mobilitu pro zaměstnance v akademickém roce 2021/22 (1. 10. 2021 - 30. 9. 2022). Nově je možné vyjíždět i do zemí mimo EU. Více informací najdete na webu FIT:

nebo u M. Studené.

[img]

Virtuální realita jako forma psychoterapie. Na FIT vyvíjí speciální program

Léčbu sociální fóbie nebo posttraumatické stresové poruchy by pacientům mohla ulehčit virtuální realita. Technologie totiž umožňuje přenášet se do uměle vytvořeného, ale reálně vypadajícího prostředí, které je při běžné psychoterapii náročné simulovat. Speciální program pro terapeuty vyvíjí informatici z Vysokého učení technického v Brně spolu s psychiatry. A vytváří různé typy příběhů, které lze pak pacientům do brýlí promítat. Více se dozvíte v reportáži Českého rozhlasu

  • FOTO: Barbora Kroutilíková, ČRo
[img]

Výzkumníci z FIT vyvinuli nové rozšíření pro prohlížeče. Uživatelům pomáhá měnit digitální stopu na internetu

Nový nástroj, který je dostupný pro téměř všechny rozšířené webové prohlížeče, vyvinuli Libor Polčák a studenti z FIT VUT. Nad jejich výsledky se rozhodla vzít záštitu mezinárodní nezisková organizací Free Software Foundation. Rozšíření s názvem JShelter uživatelům pomůže s mazáním "otisků", které jejich prohlížeče na internetu zanechávají, a ochranou jejich dat. Více informací najdete na webu FIT

[img]

Náhradní termín školení BOZP a PO pro 1. roč. BIT a MITAI (z jiných VŠ)

Studenti, kteří se nezúčastnili školení o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci a školení z požární ochrany, jsou povinni se uvedeného náhradního školení zúčastnit v náhradním termínu, který se koná dne 21. 10. 2021 v 8,00 hod v místnosti M104+M105.

Studenti MITAI, kteří pokračují v rámci fakulty ve studiu (přechod z BIT na NMGR), se školení BOZP, PO neúčastní, pokud jej absolvovali v rámci předchozího studia (platnost si lze ověřit v IS FIT). Tohoto školení se zúčastní pouze nově zapsaní studenti z jiných VŠ.

Studenti BIT budou v rámci výše uvedeného školení proškoleni z vyhlášky č. 50.

Stránka:

Odebírejte novinky FIT

odebírat přestat odebírat

Nahoru