Fakulta informačních technologií VUT v Brně

Aktuality

Martin Čadík představí ve své přednášce na festivalu Prototyp výpočetní fotografii

Co je výpočetní fotografie a jaké jsou její nejzajímavější metody? Na to odpoví popularizační přednáška Martina Čadíka, která se uskuteční v sobotu 19. října v 16:50 hod. v rámci festivalu Prototyp. Ten vznikl před pěti lety jako akce, která propojuje svět umění, vědy a technologií. Martin Čadík na přednášce představí také vizuální lokalizaci, která má za cíl odhadnout pozici fotografa ze samotné fotografie, s řadou nekonvenčních aplikací.

Více se o přednášce dozvíte ZDE. Program festivalu najdete ZDE.

Na FIT se představí zakladatelé tří úspěšných startupů, studentům předají své zkušenosti

Vít Vrba (Webnode CZ) vytvořil ze svého startupu mezinárodně uznávanou společnost, jejíž řešení využívá v současné době 50 milionů uživatelů. Igor Potúček (Camvision) spoluzaložil firmu, jejíž unikátní technologie dnes pomáhají sportovním klubům po celém světě zvýšit výkony. Michal Kriška-Dunajský (ConWe) odstartoval spin-off VUT teprve vloni, ale už teď nestíhá uspokojovat poptávku.
Jedno mají hosté dalšího setkání Star(t)up@FIT společné - dokázali vymyslet jedinečnou technologii, postavit na ní produkt a uspět s ním na trhu. Přijďte si poslechnout jejich příběhy a zeptat se na to, co vás zajímá. 
Setkání se uskuteční ve středu 16. 10. od 16 hod. v Creative Open Lab (R109). Více informací se dozvíte ZDE.

Program Free Movers: Na pobyty studentů a doktorandů do konce roku stále zbývají finance

Chcete do konce roku vyjet na letní či zimní školu, odborný seminář, jazykový kurz nebo výzkum při zpracování dizertační práce? Máte šanci - na studijní pobyty studentů a doktorandů, které proběhnou do konce kalendářního roku 2019, totiž stále zbývají finance.

Více informací o programu Free Movers najdete ZDE, pro konzultaci neváhejte kontaktovat M. Studenou. Nenechte si ujít tuto příležitost, šanci mají všichni - a kdo dřív přijde, ten dřív jede.  

FIT na Mezinárodním strojírenském veletrhu představuje robotické pracoviště budoucnosti

Stůl, na který projektor promítá uživatelské rozhraní. Na jedné straně stolu robot a na druhé pracovník, který může robota ovládat pomocí dotykové vrstvy na stole. Tak by mohlo vypadat robotické pracoviště budoucnosti, které vyvíjí výzkumníci z FIT.

Mobilní verzi systému ARCOR tento týden také představují na Mezinárodním strojírenském veletrhu na brněnském výstavišti. Najít ho můžete v rámci expozice CzechTourism v pavilonu Z, stánek č. 39.

Klub U Kachničky otevřel. Studentům bude k dispozici v pondělky a středy

Od minulého týdne je opět v provozu studentský klub U Kachničky. Po celý semestr bude otevřený v pondělky a středy, vždy od 16 do 22 hodin. Studentům nabídne místo, kde se mohou scházet, společně řešit projekty, zahrát si některou z desítek deskových her, fotbálek či kulečník nebo si jen tak dát pivo. V pondělky se navíc počítá s různými akcemi či tematickými večery - Studentská unie o nich bude informovat na discordu v kanále #su-fit-akce a na facebookové stránce U Kachničky. Studentský klub najdete v R212 (nad menzou).  

Stránka:

Odebírejte novinky FIT

odebírat přestat odebírat

Nahoru