Aktualita

Kategorie: novinka

Dne: 22. července 2021

Letní škola (F)IT pro holky podpoří vzdělávání studentek v IT už popatnácté

[img]

Už popatnácté se na Fakultě informačních technologií VUT uskuteční Letní škola (F)IT pro holky. Ta má podpořit dívky ve vzdělávání v IT. " I když podíl studentek u nás na fakultě pomalu roste, číslo to zdaleka ještě není ideální. Ukazuje to i zastoupení žen v tomto oboru, které je v České republice stále jedno z nejhorších v Evropě. Ženy jsou přitom v IT velmi úspěšné a je velká škoda, že jich v této oblasti není více," říká děkan fakulty Pavel Zemčík.

Akce, která se uskuteční 23. - 27. srpna, je letos určená studentkám středních škol. V průběhu pěti dní se seznámí s různými oblastmi informačních technologií a jejich nejnovějšími trendy a hlavně - budou mít možnost si vše vyzkoušet v praxi. Účastnice tak čeká třeba programování počítačové hry, sestavování robota, vytváření chatovací aplikace či prototypu na 3D tiskárně, ukázky virtuální reality nebo biometrie.

"Ačkoliv jsme technika, není důvod, proč by měl být IT obor obtížnější pro ženy. A i naše zkušenosti ukazují, jak jsou ženy v IT úspěšné. Toto je asi stále ještě předávaná obava, která se nese společností. A je to velká škoda," říká Vítězslav Beran, proděkan pro vnější vztahy. Letní škola by tak chtěla pomoct tento stereotyp zbořit a ukázat, že IT je pestrý a kreativní obor, v němž se dá - s dobrým základem - věnovat čemukoliv. "Informační technologie dnes ovlivňují téměř všechny oblasti našich životů, je proto důležité, aby se na navrhování nových technologií podíleli muži i ženy. Ty jsou v IT jsou opravdu vítané, protože do řešení problémů i do kolektivů umí vnést nový pohled," dodáváŚárka Květoňová, hlavní organizátorka akce. 

Více informací a program najdete na webu Letní školy nebo na FB události

Sdílet článek

Nahoru