Aktualita
Kategorie: novinka
Dne: 6. října 2025
FIT VUT se ve středu 8. října opět připojí k akci Koláč pro hospic
![[img]](https://www.fit.vut.cz/fit/news-file/d305002/2025_Banner_Kol_____pro_hospic_CZ_1600_1600.png)
Fakulta informačních technologií se i letos připojí k charitativní akci Koláč pro hospic, a to ve středu 8. října v 10:00. Zájemci si budou moci koupit sladký koláč a podpořit tak dobrou věc. Výtěžek z letošního ročníku bude věnován na podporu domácí zdravotní péče nebo vybavení Domova pokojného stáří Kamenná a lůžkového hospice v Rajhradě.
Tradiční sbírka bude probíhat celý den a lidé mohou přispět nejen do sbírkových kasiček, ale také na webu nebo platbou na charitativní účet 246641158/0600 se zadáním variabilního symbolu 12109. V loňském roce se na charitu podařilo vybrat téměř 3,5 milionu Kč, z toho přes 105 tisíc Kč v rámci brněnské techniky.
Koláč pro hospic je tradiční sbírkou na podporu paliativní péče, kterou každoročně pořádá Diecézní charita Brno. Cílem akce je seznámit veřejnost s úlohou hospice a podpořit charitní péči o umírající, aby jejich závěrečné okamžiky života proběhly v klidu a v bezpečí. Darované příspěvky jsou pro Charitu důležitým zdrojem pro nákup nového vybavení, léků a zdravotnického materiálu.
Všem, kteří se rozhodnou zakoupit koláč a pomoci hospicové péči, předem děkujeme.