Detail publikace
Nové operace v teorii formálních jazyků a jejich užití
VÍTEK Martin. Nové operace v teorii formálních jazyků a jejich užití. In: Proceedings of 9th conference and competition EEICT 2003. Brno: Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně, 2003, s. 191-193. ISBN 80-214-2377-3.
Název anglicky
New operations in formal language theory and their use
Typ
článek ve sborníku konference
Jazyk
čeština
Autoři
Vítek Martin, Ing., Ph.D. (UIFS FIT VUT)
Klíčová slova
- stringologie
- konečné automaty
- sekvenční vkládání
- paralelní vkládání
- sekvenční mazání
- paralelní mazání
Abstrakt
Tato publikace zavádí nové operace diskutované v současnosti v teorii formálních jazyků. Především se zabývá operacemi sekvenčního a paralelního vkládání. Jsou zde prezentovány algoritmy konstrukce konečných automatů pro tyto operace.
Rok
2003
Strany
191-193
Sborník
Proceedings of 9th conference and competition EEICT 2003
Konference
ELECTRICAL ENGINEERING, INFORMATION AND COMMUNICATION TECHNOLOGIES 2003, Brno, CZ
ISBN
80-214-2377-3
Vydavatel
Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně
Místo
Brno, CZ
BibTeX
@INPROCEEDINGS{FITPUB7349, author = "Martin V\'{i}tek", title = "Nov\'{e} operace v teorii form\'{a}ln\'{i}ch jazyk\r{u} a jejich u\v{z}it\'{i}", pages = "191--193", booktitle = "Proceedings of 9th conference and competition EEICT 2003", year = 2003, location = "Brno, CZ", publisher = "Faculty of Electrical Engineering and Communication BUT", ISBN = "80-214-2377-3", language = "czech", url = "https://www.fit.vut.cz/research/publication/7349" }